Фамозно изпълнение на Балотели донесе 3 точки на Милан

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Милан постигна много трудна победа с минималното 1:0 над Болоня в първата среща от 24-ия кръг на Серия А.

В герой за „росонерите“ се превърна Марио Балотели, който донесе победата с невероятен гол във вратата на Болоня само четири минути преди последния съдийски сигнал.

Нападателят се разписа с мощен удар по диагонала от около 30 метра. Топката бе изпратена с всичка сила и прехвърли вратаря в горния десен ъгъл.

Милан искаше задължителна победа след фиаското и загубата от Наполи миналата седмица. Този двубой бе изтеглен за петък защото Милан приема отбора на Атлетико Мадрид в сряда в първи 1/8 финал от Шампионската лига. С този успех Милан вече има 32 точки и заема 10-та позиция в Серия А, само на 4 точки от 5-ия Интер.

Росонерите“ играха много мудно в предни позиции в този мач и не можеха да стигнат до попадение преди да блесне геният на Балотели.

Освен с гола обаче Балотели няма с какво да се похвали през целия мач защото бе почти незабележим на терена. Супер Марио отново показа своето спокойствие и липса на всякаква спортна злоба.

Кака се завърна в стартовия състав на Кларънс Зеедорф след отсъствие заради грип. Бразилецът си партнираше с Адел Таарабт и Кейсуке Хонда зад нападателя Марио Балотели. Найджъл Де Йонг и Рикардо Монтоливо допълниха халфовата линия. В защита Зеедорф остави Абате и пусна като бекове Де Шилио и Констант, а в центъра на защитата си партнираха Адил Рами и Кристиан Дзакардо.

Милан започна добре и притежаваше много повече топката, но не създаваше голови положения. Болоня успяваше да парира атаките пред наказателното си поле. Гостите дори имаха и своите шансове на контра атаки, но Абиати на два пъти показа страхотен рефлекс и спаси своя тим.

В началото на мача единствено два удара на Рикардо Монтоливо затрудниха вратаря Джанлука Курчи. При първия изтрел от далечна дистанция вратаря изби топката в Балотели, но той се забави и я прати в стража.

4065803

Болоня отвърна с добра контра по лявото крило. Последва центриране към Кърхин, който стреля много опасно с глава, но Абиати се намеси.

През второто полувреме нещата на терена не се промениха и Милан задържаше много повече топката, но в средата на терена. Зеедорф се опита да направи няколко смени като пусна в игра Мунтари и Пацини на мястото на Де Йонг и Хонда.

Играта не Милан не вървеше, докато атаките на Болоня бяха по-опасни. Абиати отново спаси удар този път на Кристадолополус.

В последните минути „росонерите“ погледнаха още по-дръзко към наказателното поле. Малшанс ги лиши от гол, когато Пацини бе изведен сам и пробва пас към Кака, но в последния момент защитник изби топката. След това Кака се самоконтузи като стъпа накриво и няколко минути по-късно бе заменен.

Четири минути преди края дойде и времето на Марио Балотели да избухне в този мач. СуперМарио взе топката на около 30 метра диагонално от вратата и с мошен удар прехвърли вратаря и прати кълбото в далечния ъгъл. Това бе достатъчно за трите точки в този мач.