Фамозната петичка на Бербатов срещу Лион

снимка: asm-fc.com

Димитър Бербатов започва да играе с все по-голямо самочувствие с екипа на Монако и демонстрира далеч по-добро състояние на терена, отколкото в предишната част от сезона докато бе във Фулъм.

Бербо отново бе с основен принос за победа на монегаските – той асистира за първите два и сам отбеляза третия гол при успеха с 3:2 като гост на Олимпик (Лион) на стадион „Жерлан“.

Не само асистенциите и попадението на българския нападател обаче заслужават специално внимание. В 64-ата минута, след като вече бе направил резултата 5:1, Бербо зарадва феновете с великолепен пас с пета.

В типичен небрежен стил той си вдигна топката „на 21“ в наказателното поле и с пета я предостави на Фабиньо, който обаче не можа да продължи атаката по най-добрия начин. Въпреки всичко изпълнението на Бербатов си заслужава: