Фамозен колумбиец доближи Литекс до лидера

Отборът на Литекс се възползва от грешната стъпка на Лудогорец и доближи лидера в "А" група, след като днес "оранжевите" сразиха категорично с 3:0 гостуващия Берое в среща от 24-ия кръг.

Така Литекс записа първа победа за 2014 година, като съставът на Златомир Загорчич събра актив от 53 точки - само една по-малко от лидера и шампион Лудогорец. По-рано днес "орлите" загубиха две точки при визитата си на Пловдив в Коматево.

Берое пък загуби и теоретични шансове за място в първата седмица на шампионата. Носителите на Купата остават с 33 точки - със 7 по-малко от Черно море, а до края на редовния сезон остават само два кръга.

Изключителен мач за Литекс изнесе новото попълнение Данило Асприля. Колумбиецът отбеляза два гола във вратата на беройци, а едно попадение за домакините добави и националът Симеон Славчев.

Срещата на ст. "Градски" в Ловеч стартира с по-активна игра на домакините, които натиснаха своя съперник в собствената му половина. В 15' Данило Асприля качи топката на главата на Вилмар Джордан, но "деветката" на Литекс стреля в аут. В последствие това стори и капитанът Симеон Славчев.

4068456

В 22' обаче вратата на Берое бе разпечатана. Асприля се подигра с трима футболисти на Берое, а след чудесните си финтове стреля технично покрай Иван Караджов - 1:0.

Две минути по-късно страхотен пропуск направи Джордан. Грешка на Иво Иванов изведе тарана очи в очи с Караджов, но стражът на гостите спаси.

Прошка обаче нямаше в 29', когато Симеон Славчев удвои за домакините. Националът направи двойно подаване с Момчил Цветанов и завърши атаката на "оранжевите" за 2:0.

4068457

"Зелените" от Стара Загора съвсем рухнаха в добавеното време на първата част, инкасирайки и трето попадение. Страхотният днес Данило Асприля отново се справи със защитата на Берое и очи в очи с Иван Караджов не сбърка за 3:0.

През втората част домакините доиграха срещата, не изпускайки двубоя от контрол. В 68' Вилмар Джордан пропусна нов отличен шанс в полза на Литекс, като и този път таранът на "оранжевите" не съумя да вкара очи в очи с Иван Караджов.