Фалкао се отпуши срещу слабия Лион

Монако продължава гонитбата с Пари Сен Жермен на върха във френската Лига 1, като принцовете изпревариха за няколко часа столичани с победата с 2:1 над Лион днес.

Така те имат вече 25 точки, с 1 пред ПСЖ, който тази вечер гостува на Сент Етиен.

Радамел Фалкао прекъсна головата си суша от три мача, след като се разписа за 2:0 9 минути преди края на първото полувреме.

Мунир Обади откри резултата в 28-ата минута с красиво воле в 28-ата минута, като топката се отби в горната греда на вратаря Антони Лопес и спря в мрежата.

11 минути по-късно Фалкао прехвърли вратаря Лопес след подаване на Лайвин Курцава и заби осмото си попадение от началото на сезона.

В края на мача Бафетимби Гомис върна едно попадение за гостите, които необичайно за тях се намират в дъното на класирането.