Фалкао се отпуши срещу Арсенал пред погледа на Бербатов

Отборът на Монако поднесе изненада на турнира "Емиратс Къп", след като момчетата на Леонардо Жардим стигнаха до 1:0 над Арсенал, спирайки домакините към победата в организирания от тях турнир.

Единственото попадение в мача беше дело на Радамел Фалкао в средата на първото полувреме, когато нападателят беше изпуснат от Лорен Косчелни и с глава вкара в първия си мач като титуляр от зимата насам.

Както е известно, Ел Тигре скъса връзки през зимата на миналия сезон, като той се завърна на терена вчера в мача срещу Валенсия (2:2), когато смени Димитър Бербатов през второто полувреме.

Иначе Арсенал беше по-активният отбор, но лондончани пропуснаха много положения, а Субашич спаси невероятни удари на Санчес и Уилшър. В края на мача съдията не отсъди и дузпа за домакините.

В двубоя, за съжаление на българските фенове, участие не взе звездата на френския тим Димитър Бербатов, който изгледа срещата от пейката.

Благодарение на победата на Монако победител в турнира стана отборът на Валенсия, който отбеляза 5 гола и събра 4 точки, с което изпревари именно Монако, който завърши също с 4 точки, но 3 отбелязани гола.

По-рано днес "прилепите" разбиха с 3:1 Бенфика, който завършва без спечелана точка.