Фактите говорят: Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:2

За първи път от 2008-ма година, когато бяха елиминирани сензационно от Портсмут, Манчестър Юнайтед напуска турнира за Купата на Футболната асоциация (ФА къп) още на етап четвъртфинали.

„Червените дяволи“ отстъпиха с 1:2 на своя стадион „Олд Трафорд“ от Арсенал, след като груба грешка в защита в 61-ата минута позволи на Даниел Уелбек да финтира вратаря Давид де Хеа и да смълчи трибуните с шут на празна вратата.

Това е първи гол за Уелбек на „Олд Трафорд“ от януари 2014-та година и първи на този стадион в турнира за ФА къп, както и първи срещу бившия му клуб. Феновете на Юнайтед „го наградиха“ с освирквания, а той от своя страна не се поколеба да изрази радостта си от важното попадение.

Уейн Рууни пък отбеляза за трети пореден път в турнира срещу Арсенал, както и за осми път в последните си девет мача от най-старата футболна надпревара. Също така в кариерата си той има 14 гола срещу „артилеристите“, които са любимата му жертва, заедно с Астън Вила, срещу които също се е разписвал 14 пъти.

Анхел ди Мария получи два жълти картона в рамките на секунди и бе изгонен от дербито на „Олд Трафорд“. Това бе петият червен картон в последните осем срещи от турнира между двата отбора, а аржентинецът не за първи път бива гонен по подобен начин. Последният му червен картон също бе заслужен с две бързи официални предупреждения за едно нарушение, като това се случи през февруари 2013-та година с екипа на Реал Мадрид срещу Депортиво ла Коруня.

Арсенал за първи път от 2011-та година спечели мач от какъвто и да е турнир срещу Манчестър Юнайтед, а специално в ФА къп постигна първи успех от 2003-та година (изключваме спечеления финал след изпълнение на дузпи през 2005-та).