Фабрегас най-сетне изрази позиция и се врече във вярност на Арсенал, засега

галерия:

След два месеца на усилени спекулации, слухове, нахлузени фланелки, отхвърлени оферти, един куп словесни престрелки по медиите и дори сълзи, трансферната сага "Сеск Фабрегас" като че ли намери своя край. Естествено, поне за това лято.

 

Капитанът на Арсенал, който е силно желан от родния си клуб Барселона, най-сетне излезе пред феновете на "артилеристите" и заяви в прав текст - "преговорите приключиха, оставам футболист на Арсенал."

 

"Не мога да отрека, че да се присъединя към Барселона изглеждаше като атрактивен ход за мен. Това е клубът, където се научих да играя футбол. Това е родният ми град, където живеят семейството и приятелите ми. Където винаги съм мечтал да се състезавам. Не са много футболистите в света, които биха отказали да играят за Барселона."

 

"Проведох много разговори с Арсен Венгер в последните месеци - както лично, така и по телефона. Съдържанието на нашите разговори ще остане лично, но резултатът от тях бе две формални оферти, отхвърлени от Арсенал."

 

"Аз съм професионалист и напълно разбирам, че Арсенал има правото да не ме продава. Дължа много на този клуб, на мениджъра и на феновете, като уважавам това решение. Сега съм готов да се концентрирам изцяло върху сезона на Арсенал."

 

"Мога да уверя всички привърженици, че сега преговорите приключиха и аз ще бъда на 100% фокусиран върху играта си за Арсенал. Аз съм футболист на този клуб и колкото по-скоро стъпя на терена, това ще бъде единственият отбор, за който ще мисля. Гледам напред към старта на новия сезон и оставям всички спекулации зад гърба си", каза още капитанът на лондонския тим.