Фабрегас избави Челси от конфузно равенство с КПР (ВИДЕО)

\\\"Стамфорд Бридж\\\" ликува

Гол номер 100 за Челси от началото на сезона във всички турнири донесе крайно драматична победа с 1:0 като гост на Куинс Парк Рейнджърс в неделното лондонско дерби от 32-ия кръг на английската Висша лига.

В герой за „сините“ се превърна Франсеск Фабрегас, който бе точен в 89-ата минута и осигури трудния успех за лидера в класирането, след като гостите се възползваха от грешка при изнасянето на топката, а Еден Азар асистира за испанеца.

Голът е пети през сезона за Фабрегас, като той има и 26 асистенции – т.е. Е бил замесен в 31 от въпросните 100 попадения за Челси. Испанският халф спази традицията да се разписва далеч от „Стамфорд Бридж“, където все още никога в кариерата си не е вкарвал.

Челси изигра слаб мач за собствените си стандарти и реално стигна до попадението с първия си точен удар, като домакините не заслужаваха подобна жестока съдба след всичките усилия да се противопоставят на най-големия си градски съперник.

4138264

В крайна сметка Жозе Моуриньо и компания събират 73 точки и подновяват преднината си от 7 пред втория Арсенал, който вчера победи също с 1:0 Бърнли, но е и с мач повече от „сините“. КПР остава с 26 пункта на 18-то място в зоната на изпадащите.

След по-активни първи минути за домакините Челси застраши сериозно вратата на Роб Грийн в 8-ата минута, когато Уилиан с опит за центриране от дясното крило така завъртя топката, че тя се отби в страничната греда на КПР. В 14-ата минута пък Дидие Дрогба бе изведен сам срещу вратаря, но бе отсъдена крайно спорна засада - повторенията подсказаха, че по-скоро Маурисио Исла "покриваше".

4138248

В първата половина на полувремето обаче така и не бяха регистрирани голови положения, като Челси се затрудняваше да намира празни пространства в близост до наказателното поле на домакините, въпреки смазващото си предимство във владеенето на топката.

Предвид липсата на каквито и да е интригуващи ситуации, феновете на домакините се изправиха на крака в 43-ата минута, когато Чарли Остин отправи силен изстрел към противниковата врата. Тибо Куртоа отклони уверено кълбото встрани и не позволи да бъде преодолян от над 20 метра.

4138253

След почивката веднага пролича стремежа на Челси да повиши темпото и да наложи натиск срещу домакина си, но в първия четвърт час от второто полувреме лидерите отново се затрудняваха да създават изгодни положения.

4138262

В 64-ата минута Тибо Куртоа трябваше да спасява отбора си от получаване на попадение, след като Филипс получи топката отдясно в пеналтерията и отправи опасен удар, който белгийският страж изби с великолепен рефлекс в корнер.

4138261

Дори с включването на Оскар и Хуан Куадрадо Челси продължаваше да страда откъм креативност и офанзивните футболисти на Моуриньо биваха блокирани още далеч от наказателното поле, най-често с цената на тактически нарушения.

В 82-ата минута след центриране от корнер Чарли Остин на два пъти пробва да обстрелва Куртоа в създалото се разбъркване в наказателното поле, но така и не успя да нанесе качествен удар.

В крайна сметка в 88-ата минута Еден Азар получи топката на лявото крило след грешка при изнасянето на домакините, напредна към наказателното поле, направи двойно с Оскар и предостави кълбото за Фабрегас, който връхлитайки от десетина метра прониза мрежата на КПР - 0:1.