Европейският първенец зашлеви олимпийския шампион

снимка: cev.lu

Европейският шампион по волейбол от първенството през 2015 Франция победи с 3:1 (25:15, 20:25, 25:17, 25:19) олимпийският първенец от игрите в Лондон през 2012 Русия.

Мачът от група В бе първи за "петлите", а Русия претърпя първо поражение, след като вчера надви Финландия с 3:0. Четвъртият отбор в тази група е България.

През цялата среща посрещането и играта в защита на Русия не бе на ниво, а на моменти се пропукваше и атаката. Всичко това даде резултат, като те загубиха първия, третия и четвъртия гейм с голяма разлика.

4152173

Играчите на Владимир Алекно показаха на какво са способни единствено във втората част, която и спечелиха.

Така утрешният мач на "братушките" с "лъвовете" е от излкючително значение, като при загуба, те ще се сбогуват с шансовете си за класиране на Олимпийските игри в Рио де Жанейро през лятото.