
Най-добрата ни състезателка по шорттрек Евгения Раданова спечели бронзов медал във втория старт на 500 метра на последния за сезона старт от Световната купа в Дрезден (Германия), съобщи "Дарик". Раданова завърши трета във финала с време 44.328 секунди.
Първа финишира Татяна Бородулина (Австралия) с 44.206 секунди, пред европейската шампионка Ариана Фонтана с 44.281 секунди, а китайката Тян Фу бе дисквалифицирана.
На четвъртфиналите Евгения Раданова бе първа в трета серия с 44.621 секунди, а на полуфиналите бе втора в първа серия с 44.584 секунди.
Вчера Евгения Раданова завърши пета в първия старт на 500 метра.
Другата българка Марина Георгиева-Николова бе дисквалифицирана във втора серия на полуфиналните репешажи във втория старт на 500 метра.
На 1000 метра Кристина Вутева, Гергана Пацова и Рая Захариева отпаднаха на репашажите, като в тях само Пацова достигна до полуфиналите.
При мъжете на 1000 метра Асен Пандов бе дисквалифициран в първа серия на полуфиналните репешажи, а Виктор Димитров отпадна още в сериите.
Във втория старт на 500 метра при мъжете шампион стана Антъни Лобело (САЩ) с 41.782 секунди.
Асен Йорданов отпадна на четвъртфиналните репешажи.
До края на сезона в шорттрек предстоят световното първенство във Виена (Австрия) от 6-ти до 8-ми март и световното отборно първенство в Холандия на 14-ти и 15-ти март.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ