Евертън запази мечтата жива

Отборът на Евертън продължава да мечтае за класиране в Топ 4 на английската Висша лига, след като днес "карамелите" спечелиха с 3:1 гостуването си на аутсайдера в първенството Фулъм.

Така воденият от Роберто Мартинес състав събра актив от 60 точки и се приближи на четири пункта зад четвъртия Арсенал, който снощи завърши 1:1 срещу Манчестър Сити у дома. Евертън разполага и с четири точки повече пред шестия Тотнъм.

Фулъм от своя страна продължава да крачи уверено към изпадане в Чемпиъншип. "Котиджърс" инкасираха 22-а загуба от 32 изиграни срещи, оставайки на последното 20-о място с 24 точки - на пет зад 17-ия Уест Бромич.

Първата част на "Крейвън Котидж" завърши при нулево равенство, но след почивката Евертън се развихри.

В 51' гостите откриха чрез автогол на Дейвид Стокдейл, но двадесет минути по-късно Ашкан Дежага възстанови равенството.

Между 79' и 87' обаче ливърпулци установиха контрол над случващото се на терена, като първо Кевин Миралас, а след това и Стивън Нейсмит донесоха ценни три точки на Евертън.