Евертън свали Тотнъм от Топ 4 (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Евертън измести Тотнъм от четвъртата позиция в английската Висша лига, след като днес воденият от Дейвид Мойс състав подчини "шпорите" с 2:1 на своя "Гудисън Парк".

По този начин "карамелите" се изравниха по брой точки с лондончани - по 26, но ливърпулци разполагат с по-добри преки показатели от отбора на Андре Вилаш-Боаш.

Любопитното е, че всичките три гола на "Гудисън Парк" паднаха през последните 15 минути, като финалът на сблъсъка бе повече от драматичен.

Цели 76 минути двата тима така и не успяха да си отбележат попадение, докато не се стигна до такова в полза на Тотнъм. Клинт Демпси се възползва от асистенция на Том Хъдълстоун и изведе гостите напред.

"Гудисън Парк" обаче изригна на два пъти между 90' и 92', когато Евертън стигна до драматичен и сладък успех.

Бившият халф на "шпорите" Стивън Пиенаар наказа гостите и изравни, а две минути по-късно Никица Йелавич се оказа в прегръдките на съотборниците си, носейки успех на Евертън за крайното 2:1.

szólj hozzá: Everton vs Tottenham 2:1 GOALS HIGHLIGHTS