Евертън разката Арсенал и мечтае все по-силно

Отборът на Евертън направи важна крачка към голямата си цел, а именно - класиране в Шампионската лига наесен, след като днес "карамелите" разгромиха с 3:0 основния си съперник за четвъртото място Арсенал.

Стивън Нейсмит, Ромелу Лукаку и автогол на Микел Артета донесоха ценния успех на домакините, които се доближиха на само точка зад днешния си съперник. Арсенал остава четвърти с 64 пункта, но Евертън има вече 63. Освен всичко това, воденият от Роберто Мартинес състав е и с мач по-малко на сметката си.

Добрите новини за Арсен Венгер все пак дойдоха от завръщането в игра на Аарън Рамзи, който записа първи минути от месец декември насам.

Още в 2’ домакините опитаха да обстрелват вратата на Войчех Шчесни, но ударът на Лиън Озмън премина опасно покрай една от гредите. „Топчиите“ отговориха с не лошо изпълнение на Подолски, но и германският национал не бе точен.

Резултатът на „Гудисън Парк“ бе открит в 14‘, когато „карамелите“ излязоха напред в резултата. Лейтън Бейнс пусна отличен пас към Ромелу Лукаку, но изстрелът на белгиеца бе спасен от Шчесни. Топката обаче се озова право в краката на Стивън Нейсмит, който хладнокръвно направи добавка за 1:0.

4078009

В 22‘ Евертън бе близо и до удвояване на резултата, но Шчесни успя да спре изстрела на голмайстора Стивън Нейсмит. Минута по-късно Оливие Жиру засече центриране на Саня, но в аут. В 31‘ „карамелите“ отново натиснаха, но Войчех Шчесни парира изстрела на Кевин Миралас.

Десет минути преди почивката трибуните на „Гудисън Парк“ отново изригнаха. Евертън разигра отлична атака на скорост в половината на Арсенал, която завърши с подаване на Миралас към Ромелу Лукаку. Чернокожият таран стреля прекрасно по земя и намери мрежата за 2:0 в полза на домакините.

4078007

Малко преди почивката Лукас Подолски пробва да намали пасива на „топчиите“, но Тим Хауърд изби в корнер.

Арсенал стартира втората част с мисълта за бърз гол, но лондончани така и не стигаха до добри възможности пред вратата на Евертън. Груба грешка на Кевин Миралас позволи на Оливие Жиру да отправи изстрел от непосредствена близост, но Хауърд излезе навременно напред и успя да блокира французина.

След час игра Арсенал отново бе наказан, а „карамелите“ направиха сериозна крачка към крайния успех в срещата. Добра атака на Евертън отново свари защитата на Арсенал неподготвена, а Войчех Шчесни бе принуден да спасява изстрел на Нейсмит. Топката се озова в притичалия Микел Артета, който за лош късмет я прати в собствената си мрежа – 3:0.

4078011

Минута по-късно преднината на Евертън можеше да стане още по-кошмарна за гостите, но Шчесни спаси удар на Рос Баркли.

В 66‘ след продължително възстановяване от контузия, в игра за Арсенал се появи и уелският халф Аарън Рамзи. Младият полузащитник записа първия си мач от месец декември насам, но и неговите опити да раздвижи играта на гостите не доведоха до нищо съществено пред вратата на Тим Хауърд.

Пет минути преди края домакините извадиха и малко късмет. Алекс Окслейд-Чембърлейн стреля бомбено към вратата на Арсенал, а Тим Хауърд с мъка успя да отклони топката в напречната греда зад себе си.

Highlights & All Goals ~ Everton vs Arsenal 3-0...by bruceblack0106