Евертън победи с 3:2 Стоук Сити като гост

снимка: АФП

Новакът в Премиършип Стоук Сити претърпя поражение у дома с 2:3 от Евертън в мач от 4-и кръг на Премиършип.

 

"Карамелите" поведоха с 2:0 с голове на Айегбени Якубу в 41-ата минута и Виктор Аничебе в 51-ата, но "грънчарите" изравниха с попадение на Сейи Олофинджана в 55-ата и автогол на Фил Джагиелка в 63-ата.

 

Победният гол за Евертън отбеляза Тим Кейхил в 77-ата минута. Стоук Сити заемат след тази загуба предпоследно място в класирането с точки, а Евертън са 10-и с 6 т.