Евертън не даде шанс на Астън Вила, Тотнъм отново не победи

Евертън постигна втора поредна победа във Висшата лига като победи категорично Астън Вила с 1:3 като гост и след успеха над Манчестър Юнайтед в първия кръг има пълен актив от точки. Виланите пък записаха второ поредно поражение, след загубата от завърналия се в елита Уест Хем и започват кампанията по-твърде неприятен начин.

„Карамелите" изиграха много силно първо полувреме, в което отбелязаха и трите гола, с които завоюваха победата. Футболистите на Дейвид Мойс излязоха напред в резултата още в третата минута след удар извън наказателното поле на завърналия се през лятото Стивън Пиенар.

Маруан Фелайни вкара втори гол след около половин час, след като засече центриране на Фил Ягиелка, а минута преди края на първото полувреме Никица Йелавич направи преднината на Евертън класическа, възползвайки се от подаване на Лейтън Бейнс в наказателното поле.

През втората част домакините от Вила се опитаха да променят развоя на събитията, но стигнаха само до почетно попадение, дело на Карим Ел Ахмади 15-тина минути преди края на срещата.

Бирмингамци играха повече от полоин час с човек по-малко, след като Киърън Кларк получи червен картон в 58-та минута.

Тотнъм пък отново не успя да победи и след поражението 2:1 с Нюкасъл в миналия кръг, което вгорич повторния дебют на Андре Вилаш-Боаш в Англия, сега „шпорите" не можаха да надвият у дома Уест Бромич Албиъбн.

Тотнъм бе отборът, който повече търсеше победата и особенно през първата част домакините не успяха да реализират няколко добри възможности за попадение. Все пак „шпорите" излязоха напред в резултата в 74-та минута, когато Бенуа Есу-Екото с далечен изстрел извън наказателното поле. Нещастието за футболистите на Вилаш-Боаш дойде в допълнителното време, когато Джеймс Морисън си вкара автогол при едно центриране от корнер и попари трибуните на „Уайт Харт Лейн".

Суонси победи Саутхемптън с категоричното 3:0, а за домакините от Уелс се разписаха Рейнджъл и Мичу през първата част и Дани Греъм през второто полувреме.

Норич и К.П.Р. Не успяха да се победят и завършиха при 1:1. Саймън Джаксън изведе „канарчетата" напред още в 11-та минута, а Боби Замора изравни само след 8 минути и оформи крайния резултат.

Саутхемтън пък загуби като домакин с 0:2 от Уигън. Попаденията за гостите паднаха през втората част, а техни автори станаха Франко ди Санто и Аруна Коне.