Евертън нанесе тежък удар по репутацията на Волфсбург

Отборът на Евертън спечели с разгромното 4:1 дербито с Волфсбург от група H на Лига Европа.

Англо-германският сблъсък на "Гудисън Парк" бе един от най-интригуващите за вечерта, но за съжаление не предложи очакваната от феновете интрига.

Още до почивката "карамелите" имаха аванс от две чисти попадения, след като първо Рикардо Родригес си отбеляза автогол в 15', а Шеймъс Колман покачи на 2:0 след асистенция на Лейтън Бейнс в самия край на първото полувреме.

След почивката Евертън продължи да доминира над своя съперник, като не закъсня и третото попадение в мрежата на "вълците".

Две минути след подновяването на играта мърсисайдци получиха правото да изпълнят дузпа, като зад топката застана Лейтън Бейнс. Английският национал бе безпогрешен от бялата точка и до голяма степен реши всичко в сблъсъка, бележейки за 3:0 в полза на Евертън.

В 55' "вълците" можеха да се върнат в двубоя, но Тим Хауърд се намеси брилянтно след удар на Родригес от пряк-свободен удар.

Петнадесет минути преди края отново Хауърд бе на висота, като този път американският национал спаси сигурен гол след изстрел на Кевин де Брюин. Малко след това възможност се откри и пред Ивица Олич, но хърватинът намери външната страна на мрежата.

4114308

Вместо обаче Волфсбург да намали пасива си, в заключителните минути Евертън направи загубата на германците още по-тежка. Влезлият като резерва Самуел Ето'о асистира на Кевин Миралас, който от своя страна бе безпогрешен и оформи крайното 4:0 в полза на "карамелите".

Волфсбург все пак успя да отбележи почетен гол в самия край на сблъсъка, когато Родригес с чудесен удар от статично положение най-сетне успя да разпечата вратата на Тим Хауърд.

В другия мач от групата Лил и Краснодар завършиха наравно 1:1.

Рикардо Алексис Леон откри за руснаците през първата част, но "песовете" изравниха чрез датския национал Симон Кяер в 63'. Извън групата на Краснодар бе бившият футболист на българския Левски Жоаозиньо.