Евертън изпусна Съндърланд в четвъртфинал за ФА къп

Евертън и Съндърланд не можаха да се победят в първи мач от програмата на четвъртфиналите за ФА къп и завършиха наравно 1:1.

В 12-ата минута след добра комбинация в състава на гостите Бардсли даде аванс на гостите, но в 23-ата Кейхил възстанови равенството с глава.

„Карамелите" бяха по-активни почти през целия двубой, но многото пропуски лишиха отбора от класиране за полуфиналите на турнира. От своя страна гостите разчитаха изцяло на контраатаки, особено през второто полувреме, и трябва да са доволни от равенството.

Евертън започна по-добре срещата и още в 3-ата минута можеше да поведе след като Шеймъс Колман центрира в наказателното на гостите, където Озман засече топката с глава, но ударът му мина над гредата. Малко по-късно Евертън претендираше за дузпа след като Дренте падна в наказателното, но съдията подмина ситуацията.

В 12-ата минута дойде и първото положение пред вратата на Хауърд. В 12-ата минута „черните котки" получиха право да изпълнят свободен удар близо до тъч линията в полето на домакините. Всички очакваха топката да бъде центрирана, но Ларсон пусна късо към Колбек, който подаде успоредно към Бардсли, който напредна и стреля силно от около 20 метра с десния крак и топката се оплете в мрежата зад Хауърд - 0:1.

„Карамелите" реагираха бързо и започнаха да атакуват. В 23-ата минута Дренте намери Лейтън Бейнс по лявото крило, който центрира в наказателното. Йелавич засече с глава, а Тим Кейхъл също с глава промени траекторията на топката, която влетя във вратата на Минуле - 1:1.

Евертън продължи да натиска, но без резултат. Все пак Ройстън Дренте можеше да даде аванс на своите, но ударът му от пряк свободен удар срещна горната греда на вратата.

През второто полувреме двата отбора свалиха леко темпото, но Евертън продължи да е по-активният отбор, а гостите разчитаха основно на контраатаки. До 60-ата минута „карамелите" можеха вече да водят, но Колман и Кейхил не можаха да се разпишат от удобни положения.

В 63-ата минута Йелавич стреля много опасно с глава, но ударът му мина на около половин метър над вратата. Две минути по-късно отново Йелавич се опита да играе с глава в наказателното на Съндърланд, но Джон О'шей спря топката с ръка, но съдията не видя и не последва сигнал за дузпа.

Евертън започна да усилва своя натиск, докато „черните котки" съвсем забравиха да атакуват и се бранеха, опитвайки се да задържат равенството и да се стигне до преиграване. Отново Йелавич и Кейхил бяха сред най-активните в сини фланелки, но голът така и не падаше.

В 87-ата минута домакините изпуснаха невероятни положения. Първо Джони Хейтинга стреля прекрасно с глава и принуди Минуле да се разтегне максимално, за да спаси. До топката стигна Йелавич, който бързо шутира, но вратарят на Съндърланд успя да се изправи и топката се отби в него и излезна в корнер.

До края футболистите на Евертън се опитаха да стигнат до така желаното попадение, но гостите удържаха натиска на „карамелите".

Така двата отбора ще трябва да се изправят отново един срещу друг, но този път Съндърланд ще има предимството да бъде домакин.