Евертън и Ливърпул разочароваха в дербито на Мърсисайд

Отборите на Евертън и Ливърпул завършиха 0:0 във второто за годината дерби на Мърсисайд. Ливърпул доминираше и уцели греда в мача от 24-я кръг на английската Висша лига, но така и не стигна до попадение. Рос Баркли, който се появи 5 минути преди края на срещата изпусна най-чистото положение за "карамелите".

Роберто Мартинес заложи на Роблес, Джагиелка, Колмън, Овиедо, Бешич, Стоунс, Бари, МакКарти, Неисмит, Миралас, Лукаку.

Колегата му Брендън Роджърс започна дербито с Миньоле, Шкъртел, Сако, Морено, Джерард, Лейва, Хендерсън, Коутиньо, Джан, Стърлинг и Айб.

Мърсисайдското дерби започна с ужесточена борба в центъра на терена и първото положение за гол се откри пред Стивън Джерард. Капитанът на „червените”, който днес записа 33-тото си  дерби на Ливърпул имаше възможност да стреля от пряк свободен удар след нарушение срещу Филипе Коутиньо. Изстрелът на Джерард бе точен, но прекалено слаб и Жоел Роблес спаси.

В 15-тата минута Брендън Роджърс трябваше да направи принудителна смяна, след като Лукас Лейва получи травам и бе заменен от Джо Алън.

В 17-тата минута Джордън Айб получи чудесен пас от Рахийм Стърлинг, но отново стражът на „карамелите” се намеси решаващо и предотврати попадение във вратата си.

В 26-тата минута отново Айб бе под светлината на прожекторите, след като навлезе по прекрасен начин от дясно в полето на Евертън и стреля от границата на наказателното поле, но ударът му срещна странчиния стълб на вратата на домакините.

5 минути по-късно Ромело Лукаку бе изведен по прекрасен начин от Кевин Миралас, но Мартин Шкъртел се намеси решаващо и изчисти топката.

До края на полувремето Евертън предимно се защитаваше, а „червените” не можаха да организират достатъчно добра атака и двата отбора се прибаха в съблекалните при резултат 0:0.

Втората част започна с хубаво изпълнение на пряк свободен удар на Кевин Миралас, но топката мина на около половин метър встрани от вратата, пазена от Симон Миньоле.

Отговорът на Ливърпул бе с добра атака през центъра в 50-тата минута, при която Коутиньо изведе Стърлинг, но ударът на англичанина не представляваше опасност за Роблес.

Аарън Ленън направи дебюта си за „карамелите” в дербито на Мърсисайд, след като се появи на терена 30 минути преди края на срещата, заменяйки Миралас.

Най-чистото положение за „сините” бе в 87-та минута, когато Гарет Бари изведе по прекрасен начин Шеймъс Колмън, който напредна до границата на наказателното поле и шутира, но Миньоле показа страхотен рефлекс и спаси вратата си.

До края на срещата Роджърс се опита да донесе победата за тима си, като пусна в игра и Рики Ламбърт, но и той не можа да помогне на Ливърпул и двата тима си поделиха по една точка.