Еуфория в Хасково: Едноименният тим отново е във В група

Отборът на Хасково е първия нов член на Югоизточната В група, след като в бараж се наложи с 2:1 над Евроколеж (Пловдив).

Така хасковлии се връщат във В група след три години по селските дивизии. Делчо Стоилов откри резултата за Хасково в 37-ата минута, а в средата на второто полувреме Христо Запрянов удвои. И за двата паса асистира 43-годишният бивш плеймейкър на Нефтохимик Митко Трендафилов.

Водените от Митко Джоров играчи на Евроколеж (Пловдив) играха по-добре през цялото време, но стигнаха само до почетен гол в 87-ата минута.

"Победата е важна за футбола в града и в целия регион. Нужно беше да се съживи по някакъв начин целия град, а сега се надявам и на по-голяма отговорност от страна на общината и бизнеса в града. Пък и имаме 300 деца в школата, които ще бъдат много по-мотивирани", коментира халфът на червено-белите от Хасково Недялко Хубенов пред БТА.

Другата плейофна среща е утре и ще се играе на стадион Тодор Диев в Пловдив. Един срещу друг се изправят съставите на Верея (Стара Загора) и Стралджа.