Етър взе дербито с Нефтохимик за Купата на България

снимка: sport-vt.com

Втородивизионните Етър 1924 (Велико Търново) и Сливнишки герой (Сливница) станаха последните два отбора, които си осигуриха участие на осминафиналите за купата на България.

Етър 1924 преодоля Нефтохимик (Бургас) с 2:0, а Сливнишки герой нямаше никакви проблеми с играещия в старозагорската областна група Верея (Стара Загора) и се наложи с 4:1.

В доста бавен мач Етър 1924 стигна до головете в 37-ата и в 57-ата минута. Най-напред Мартин Сечков засече с глава на първа греда центриране от корнер и наказа вратаря на Нефтохимик Георги Христов. Малко преди гола той спаси два опасни удара на домакините, дело на Александър Младенов и на Светослав Караиванов.

В 57-ата минута Мартин Станкев направи 2:0, след като се измъкна от защитата на гостите. Крайният бранител Диян Лефтеров не успя да го покрие или пък да изтегли в засада, което позволи на Станкев да остане сам срещу вратаря и да вкара.

Два гола на Юлиян Куртелов, както и гол и две асистенции на Мартин Хаджиев осигуриха победата на Сливнишки герой над четвъртодивизионния Верея (Стара Загора) с 4:1.

Така девет отбора от А група отиват напред, 5 от двете Б групи и 2 от В групите. От А група са: Левски, ЦСКА, Литекс, Лудогорец, Локомотив (Пловдив), Миньор, Светкавица, Черноморец, Калиакра; от Б група: Септември (Симитли), Ботев (Пловдив), Добруджа 1919 (Добрич), Етър 1924 (Велико Търново), Сливнишки герой (Сливница), а от В група: Тунджа 1915 (Ямбол) и Спартак 1919 (Плевен).