Етър се доближи до спасението в мач с 3 червени и 10 жълти картона (ВИДЕО)

снимка: lap.bg

Етър надви с 2:0 Дунав като домакин в първи мач от плейофа за оцеляване в Първа лига. Двубоят във Велико Търново бе белязан от много балтии по терена, които доведоха до 3 червени и общо 10 жълти картона. Чист гол на Етър бе отменен неправомерно, но с попадения на Даниел Младенов и Георги Пашов след почивката обаче "болярите" направиха спасителната крачка към оставане в елита.

Резултатът за домакините можеше да бъде открит още в 6-ата минута, когато Румен Руменов изстреля снаряд към вратата на Дунав, но Луков се намеси. Натискът на Етър щеше да даде резултат в 40-ата минута. При едно центриране от корнер Самб Бадара отклони топката към Ерик Почански, който я вкара във вратата с гръб. След бурни протести от страна на гостите попадението бе отменено заради засада, но повторенията показаха, че голът бе редовен и съдията ощети домакините в тази ситуация.

В началото на втората част Дунав направи сериозна грешка, която отчасти реши накъде ще тръгне мача. Мартин Ковачев влезе грубо в краката на Руменов и получи втори жълт картон, което го прати под душовете.

Скоро и резултатът за Етър бе открит след центриране към наказателното поле на Димо Атанасов. Топката бе избита до резервата Даниел Младенов, който от чиста позиция простреля Луков за 1:0. Пламен Гълъбов от домакините също бе изгонен в 69-ата минута. Бранителят спря пробив на Васил Шопов, като получи втори жълт картон.

В 75-ата минута Георги Пашов докара феновете на "болярите" до екстаз със страхотно попадение. Той пое топката зад защитата на "драконите" и с плътен удар опъна мрежата зад Мартин Луков. В 84-ата минута Дунав остана с девет души, след като Бирсен Карагарен получи директен червен картон за много грубо влизане в краката на Никола Колев. Това предреши изхода от срещата и русенци нямаше как да се върнат в нея.

Реваншът край Дунав е в понеделник и тимът на Малин Орачев трябва да направи всичко по силите си, за да обърне развоя на събитията. В по-ранния двубой за оцеляване Пирин взе минимален аванс от Витоша, като надви "тигрите" с 1:0 като гост.