Етър подчини Черно море в репетиция за първия кръг

Новакът в А група Етър 1924 се наложи с 2:1 над Черно море (Варна) в първата си контрола от подготовката за новия сезон. Само след месец двата отбора играят отново на стадион "Ивайло" в първото официално домакинство на етърци в елита.

Срещата днес се игра от 11 ч. на "Ивайло" при голям зрителски интерес, а варненци спряха на път за своя лагер в Банско. След два дена пък търновци отиват на лагер в Дряново, по време на който също ще порведат няколко срещи.

Мачът днес започна с ранен гол. Още в 8-ата минута отлична триходова комбинация на "виолетовите" завърши с гол на Мартин Станкев Ц 1:0. Само десет минути по-късно гостите изравниха Ц Мирослав Манолов засече с глава центриране на Дончо Атанасов за 1:1. Така завърши първата част.

През паузата и двамата треньори пуснаха в игра почти нови състави, за да могат да изпробват всички налични играчи. Отново домакините бяха по-активни и след почивката. Освободеният от Черно море (Вн) Набил Уаргини, който сега е на проби в Етър, пропусна да се разпише за домакините, след като бе изведен в отлична позиция в 48-ата минута.

После пък варненци пропуснаха две изгодни положения за гол, първо Живко Атанасов от пряк свободен удар и след това Слави Сталев стреля с глава покрай вратата. В 72-ата минута Паломино изведе отлично Илиев, но ударът му бе спасен от стража на етърци.

Победният гол за етърци падна в 78-ата минута след центриране в пеналта на гостите и удар на Набил Уагрини Ц 2:1. Гол отново на Уагрини за етърци бе отменен заради маркирана своевременно засада.

Следващата проверка на Етър по програма е на 18 юли от 18 ч. в Дряново срещу втородивизионния Чавдар (Етрополе).