Етър катурна Славия и ще спори за Европа с Левски

Етър ще играе на бараж за Лига Европа, след като спечели седмото място в шампионата на Първа лига. Виолетовите спечелих с 2:0 в срещата реванш от плейофа срещу Славия във Велико Търново и заличиха пасива си от един гол от първата среща. Домакините бяха по-добри през целия мач и заслужено победиха, а белите сякаш не желаеха достатъчно този бараж и не направиха почти нищо дори при резултат 0:2. Яни Пехливанов откри резултата с изстрел отблизо в 23-ата минута. След корнер отляво топката рикошира в главата на играч на Славия и непокрития Пехливанов от 2 метра я забоде в мрежата. В 37-ата минута Милчо Ангелов направи 2:0 с глава след корнер.

Преди началото на мача домакините почетоха легендата на българския футбол Красимир Балъков, който изведе виолетовите за последен домакински мач. Както е известно, героят от САЩ'94 ще поеме националния отбор през юни и това е последен негов двубой начело на Етър на стадиона във Велико Търново. Бала получи свои снимки в рамка. Етър няма лиценз за Европа, но от ръководството твърдят, че ще подадат необходимите документи, ако се наложи. Виолетовите ще играят на баража един мач с Левски в София на 28 май, вторник от 20 часа.

Етър - Славия 2:0

1:0 Пехливанов (23)
2:0 Ангелов (38)