Ето'о тренира усилено преди реванша в Англия

Нападателят на Челси Самуел Ето'о даде надежда на наставника Жозе Моуриньо за предстоящия сблъсък с ПСЖ във вторник вечер от 21:45 часа.

В първия елиминационен двубой Челси загуби от парижани с 1:3 във Франция. Езекиел Лавеци откри резултата за домакините още в първите минути на двубоя, но Еден Азар успя да изравни още в първото полувреме с гол от дузпа. През втората половина на двубоя Давид Луиз вкара нелеп гол в собствената си врата. Крайният резултат оформи Пасторе с късен гол, секунди преди края.

Предстоящият мач е много важен за футболистите на Специалния, тъй като те изостават с 2 гола. В нападението им е нужда стабилност, която като че ли само Ето'о може да осигури. 33-годишният ас отбеляза всичките си 11 гола през сезона на „Стамфорт Бридж“, което допълнително прави присъствието му по-ценно.

Камерунският нападател претърпя контузя на подколянното сухожилие и не е играл от дербито с Арсенал. Срещата се състоя на 22 март, а мачът бе погром за футболистите на Арсен Венгер, които загубиха с резултат 6:0. Ето'о успя да открие резултата още в 5-тата минута, но бе заменен принудително малко след това.

Източници сочат, че звездата на Челси е направил самостоятелна тренировка на своя глава тази сутрин с асистента на клуба Руй Фариа. Огромното желание на нападателя да се появи още във вторник в игра е повлияно и от Моуриньо. Наставникът на „сините“ каза на журналистите, че още не е решил на точно кои футболисти да повери нападението на тима.

Португалският специалист има затруднения в тази област на терена още от началото на сезона. Липсата на изявен и сигурен нападател в редиците на Челси, тормози отбора във всички турнири. Струващият 50 милиона Фернандо Торес, който почна титуляр в Париж, има едва 9 реализирани гола от началото на сезона, което не може да задоволи никой мениджър.

Евентуалното появяване на Ето'о било чудесно за лондончаните, които определено имат нужда от вдъхновител, който да им помогне да се справят с толкова труден и важен мач.