Ето къде ще се играе финалът за Купата на Краля

снимка: valenciacf.com

Въпреки че все още не е ясен финалът в турнира за Купата на Краля в Испания, днес "Ас" разкри, че стадионът на Валенсия "Местая" ще е арена на битката за втория най-ценен трофей в испанския футбол.

Това е било решението на местната федерация, което скоро трябва да бъде обявено и официално. В същото време от Реал Мадрид били съгласни да играят финала дори на "Камп Ноу".

Снощи "кралския клуб" се превърна в първия финалист в турнира, след като стигна до успех с 2:0 на "Висенте Калдерон" срещу Атлетико (Мадрид). Така с общ резултат 5:0 рекордьорът в турнира се класира за финала.

Борещият се за 19-а Купа тим чака своя съперник, който ще стане ясен тази вечер след изиграването на двубоя Реал Сосиедад - Барселона.

В първия двубой каталунците имаха леки затруднения, но все пак спечелиха с 2:0 и са фаворити за класиране.

Това може да е повторение на финала от 2011 година, когато голът на Кристиано Роналдо раздели двата отбора, и то именно на "Местая".