Еспаньол срази Гранада с класически резултат

Еспаньол победи гостуващия Гранада с 3:0 в среща от Примера дивисион, информира БТА.

Така възпитаниците на Маурисио Почетино записаха пети пореден мач без поражение и се изкачиха на пето място в класирането с 28 точки. Лидер е Реал Мадрид с 46 точки, пред Барселона с 41 и Валенсия с 34 точки.

Раул Баена откри резултата на "Ел Прат" в 26-ата минута, след като засече с глава центриране на Тиеви Бифума. Хоан Верду удвои от дузпа в края на първото полувреме, след като Владимир Вайс беше повален в наказателното поле от Алан Ньом.

Резервата Руи Фонте направи резултата класически десет минути преди края. В друг изтеглен мач от кръга Хетафе се наложи над домакина Сантандер с 2:1. Николас Федор донесе успеха на гостите с точен удар в 83-ата минута.

През първата част двата тима си размениха по едно попадение. Домакините откриха в 13-ата минута с гол на Кристиан Стуани, а Хайме Габилан изравни в 26-ата минута.