Еспаньол следи Ландро и Дудек

Еспаньол се включи в надпреварата за подписа на Микаел Ландро, след като вратарят на Пари Сен-Жермен обяви, че ще напусне настоящия си отбор през лятото.

 

Причината за набелязването на попълнения на вратарския пост е, че настоящият страж на Еспаньол - Карлос Камени - все още не е дал категоричен отговор дали ще удължи договора си с каталунския тим. От ръководството на Еспаньол явно са преценили, че не могат да си позволят да изчакват отговора на Камени и би било удачно да се презастраховат с привличането на нов вратар.

 

Другият, чието име се спряга с трансфер в Еспаньол, е настоящият играч на Реал Мадрид Йежи Дудек. Пред бившия вратар на Ливърпул стоеше възможността да се завърне във Фейенорд, откъдето „мърсисайдци" го привлякоха през 2001-ва. Преминаването му в холандския тим обаче надали ще се състои. Освен Еспаньол, английският Портсмут също проявява интерес към Дудек.