Еспаньол се изкачи сред първите десет

снимка: elmundodeportivo.es

Отборът на Еспаньол се изкачи на 9-о място във временното класиране на Примера, след като днес "папагалчетата" постигнаха домакински успех с 4:2 над Валядолид в мач от 17-ия кръг.

Още на почивката резултатът бе 2:0 в полза на каталунците, след като Серхио Гарсия откри с точно изпълнена дузпа в 5', а Кристиян Стуани удвои малко преди края на полувремето.

Между 68' и 70' гостите от Валядолид съвсем рухнаха, допускайки още две попадения в мрежата си. Виктор Санчес покачи на 3:0, а само две минути по-късно отново Кристиян Стуани вкара за 4:0.

Петнадесет минути преди края Хави Гера намали на 4:1, а крайното 4:2 бе оформено от Виктор Перес минута преди края.

Така Еспаньол постигна шеста победа от началото на сезона, като "лос перикос" се изкачиха на 9-о място с актив от 22 точки. Валядолид остава с едно място над чертата с 15 пункта до момента.