Еспаньол и Севиля не излъчиха победител

Испанският нападател Алваро Негредо се завърна в игра след контузия, а с негов гол в добавеното време Севиля завърши 2:2 като гост на Еспаньол в мач от 16-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Жоан Верду откри резултата за Еспаньол с гол от дузпа в 13-ата минута, а в 24-ата Иван Ракитич също от дузпа изравни.

Шест минути преди края на първото полувреме гостите от Севиля останаха с човек по-малко на терена, след като Хосе Антонио Рейес получи втори жълт картон и напусна терена.

Резервата Шимао Саброса за втори път в мача изведе Еспаньол напред в резултата в 60-ата минута. Негредо, който се появи в игра в 65-ата минута, донесе точката на Севиля с гол в добавеното време след асистенция на Морено. Нападателят бе извън игра за две седмици заради мускулна травма.

Срещата бе домакински дебют за старши треньора Хавиер Агире, посочва БТА. Севиля загуби предишните си четири мача като гост. Отборът е на 10-то място в класирането с 19 точки. Еспаньол остава в зоната на изпадащите, заемайки предпоследната позиция с 11 точки.