
Отборите на Еспаньол и Майорка се поздравиха с категорични победи в 18-ия кръг на Примера Дивисион. Каталунците се наложиха с 4:0 при домакинството си на Сарагоса след попадения на Пабло Освалдо (8'), Луис Гарсия от дузпа (30'), Алваро Васкес (34') и Серхио Гарсия (87').
Майорка също вкара 4 гола при домакинството си на Алмерия, а срещата завърши 4:1. Точни за победителите бяха Иван Рамис (12'), Виктор Касадесус (37'), Емилио Нсуе (67') и Михаел Перейра (88'), а почетното попадение за Алмерия бе дело на Алберт Крусат в 66-та минута.
Днес се изиграха още две срещи от 18-ия кръг в Ла Лига, като те завършиха наравно. Осасуна и Хетафе не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0, а Расинг Сантандер и Спортинг Хихон си разделиха точките след 1:1 на "Ел Сардинеро". Защитникът на Хихон Грегори Арнолин си отбеляза автогол в 30-та минута, а крайното 1:1 бе оформено от Диего Кастро в самия край на мача (90').
До края на 18-ия кръг в Испания остава да се изиграят още три срещи. От 20:00 часа днес Реал Мадрид посреща Виляреал, а от 22:00 часа е валенсианското дерби между Леванте и Валенсия. Последната среща от кръга е в понеделник, 10 януари между Еркулес и Атлетико Мадрид.
Лидер във временното класиране на Примера Дивисион е отборът на Барселона с актив от 49 точки, следван от Реал Мадрид и Виляреал.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ