Еспаньол без Мартин Петров надви Майорка в трилър (ВИДЕО)

Еспаньол постигна изключително важна победа с 3:2 над пряк конкурент в борбата за оцеляване - Майорка - в изтеглен мач от 20-ия кръг на Примера дивисион.

Българският халф на „папагалчетата" Мартин Петров бе в групата на треньора Хавиер Агире, но не започна като титуляр и не се появи в игра, с което дебютът му се отлага.

Еспаньол имаше числено предимство в последните 9 минути на редовното време, защото Антонио Луна от състава на гостите получи втори жълт картон.

Точно 120 секунди по-късно 20-те хиляди зрители на „Естади Корнея ел Прат" аплодираха решителния 3-ти гол във вратата на Майорка, реализиран от Раул Баена. Така бе осъществен пълния обрат в полза на Еспаньол, които изоставаха с 1:2 на почивката.

Шимао Саброса откри резултата за домакините в 17-ата минута, с което фиксира головата си сметка на 6 попадения до момента през сезона. От тези голове вече 4 са отбелязани в Примера дивисион.

Мексиканският национал Джовани дос Сантос обаче изравни в 35-ата минута, с което за първи път в Ла Лига записа името си сред голмайсторите. Хави Маркес пък осъществи пълния обрат в полза на Майорка 3 минути преди края на първото полувреме.

Талисманът на „папагалчетата" Жоан Верду изравни в 68-ата минута, с което затвърди статута си на водещ реализатор на тима с 6 гола на сметката си.

Когато Антонио Луна си изкара втори жълт картон, Раул Баена направи резултата 3:2 и изпълни с облекчение привържениците на тима.

С тази ценна победа Еспаньол вече има 21 точки в актива си и се изкачва временно на 14-та позиция в класирането, изравнявайки се с Атлетик (Билбао), който обаче е с мач по-малко.

Майорка остава в зоната на изпадащите със 17 пункта, колкото има и Гранада, без още да е изиграл мача си от 20-ия кръг.

Espanyol vs Mallorca 3:2 GOALS HIGHLIGHTSby UCL2410