Ериксон прибира 3.5 милиона долара компенсация от Мексико

снимка: dailymail.co.uk

Бившият национален селекционер на Мексико Свен-Йоран Ериксон, който бе уволнен вчера след загубата на Мексико от Хондурас с 1:3, ще получи 3,5 милиона долара като компенсация от мексиканската футболна федерация заради преждевременното му уволнение. Наследник на Ериксон ще бъде Хавиер Агире.

 


Тази огромна сума прави шведа един от най-добре печелещите треньори в света, които не се налага да работят. 61-годишният Ериксон дойде начело на Мексико през април 2008г, като изведе отбора само в 13 срещи, но това не му попречи да заработва по 7 милиона долара годишна заплата.

 


Според последни спекулации сега бившият наставник ще се бори за треньорсия пост в Портсмут.