Ериксон иска отбор в Англия

Наскоро уволненият от поста селекционер на Мексико Свен Йоран Ериксон сподели пред медии, че може да потърси работно място в Англия. Той вече беше треньор на националния отбор на Англия през периода 2001-2006-а година, както и на Манчестър Сити през миналия сезон, като завърши на девета позиция с „гражданите".

 

61-годишният специалист бе уволнен от Мексико след загуба 3:1 от Хондурас. „Аз лично никога не исках той да поема този пост", заяви агентът на мениджъра Атоле Стил. „Негов приоритет ще бъдат отборите от Англия, с които ще има предизвикателство пред себе си".

 

Досега Ериксон е бил треньор на Гьотеборг, Лацио, Рома, Самдориа и Бенфика.