Ерик Геретс: Бяхме фантастични

снимка: teamtalk.com

Наставникът на Олимпик Марсилия Ерик Геретс бе изключително доволен от играта на своите футболисти във вчерашното дерби с тима на Ница, което възпитаниците на белгиеца спечелиха с 2:0.

 

"Изключително щастлив съм от победата, но най-вече съм горд от момчетата. Това, което направиха снощи, бе фантастично. Показаха футбол от световна класа", коментира Геретс рано тази сутрин.

 

"Снощи видях радост в очите на играчите ми. Радост от самия факт, че са футболисти. Готвихме се много за този мач и заслужено победихме", допълни белгийският стратег.

 

С победата над Ница тимът на Марсилия запази първото място във френската Лига 1, но най-трудното тепърва предстои. До края на сезона във Франция остават три кръга, а в два от тях възпитаниците на Ерик Геретс се изправят срещу костеливи противници. Този уикенд Марсилия приема настоящия шампион Лион, а в последния кръг от шампионата на "Стад Велодром" пристига коравият тим на Рен.