Епична вечер на „Камп Ноу“: Барса обърна Атлетико от 0:3 през 97-ма

снимка: fcbarcelona.cat

Официалният сайт на Барселона със задоволство припомни един от най-великите дуели в историята на турнира на Купата на краля между каталунците и Атлетико (Мадрид) на 12-ти март 1997-ма година.

Поводът за препратката е предстоящият първи четвъртфинален мач в надпреварата в сряда, 20-ти януари, между същите два колоса. Преди 18 години „дюшекчиите“ пристигнаха на „Камп Ноу“ със съзнанието, че имат лек пасив след равенството 2:2 в първия мач.

Реваншът започва кошмарно за домакините, които по това време са водени от сър Боби Робсън. Милинко Пантич още през първото полувреме реализира цели три гола, за да втрещи публиката на стадиона и да даде шокиращ аванс от 0:3 на Атлетико.

След почивката Робсън пуска в игра Христо Стоичков и Хуан Антонио Пици, чийто ход се оказва решаващ, посочва официалният сайт на Барселона. С два гола на Роналдо домакините намалят изоставането си до 2:3, но Пантич отново се разписва за „дюшекчиите“, за да направи резултата 2:4.

Луис Фиго и отново Роналдо реализират по едно попадение, за да изравнят, а резервата Пици осъществи пълния обрат, за да взриви триубните на „Камп Ноу“ - 5:4.

El 5-4 de los cuartos de final de la Copa del...by fcbarcelona