Енерги и Рангелов с тежък разгром у дома

Българският нападател Димитър Рангелов и неговият Енерги Котбус записаха изключително тежка загуба в мач от 3-ия кръг на немската Втора Бундеслига, допускайки разгромно поражение с 0:5 от гостуващия Мюнхен 1860.

Димитър Рангелов изигра пълни 90 минути за Енерги, но не успя да помогне с нищо на своя тим за по-достойно представяне в срещата. Гостите от Мюнхен бяха пълни господари на всичко случващо се на терена, за което и бяха улеснени от факта, че играха почти цял мач с човек повече. Енгел от отбора на Енерги бе изгонен след само 7 минути игра, което и затрудни много задачата на домакините.

С успех в днешния ден все пак може да се похвали друг бивш футболист на Славия - Асен Караславов, след като неговият Гройтер Фюрт надделя с 1:0 при домакинството си на Динамо Дрезден в друг мач от кръга във Втора Бундеслига. Караславов обаче остана на пейката за своя отбор.