Енерджи-Калиакра спечели морското дерби

Спартак Интерком Груп (Варна) загуби домакинството си срещу Енерджи-Калиакра (Каварна) за Държавното първенство на България с 1:3 (20:25, 17:25, 25:23, 17:25).

 

Най-оспорван и най-интересен бе третият гейм, който бе спечелен от отбора на домакините. Те поведоха от самото начало и не изпуснаха победата. Като цяло, отборът на гостенките показа повече опит в играта и това помогна на тима да се добере до успеха. За варненки дебютира новопривлечената сръбкиня Уна Пайович, която остави добри впечатления с играта си в атаката през центъра и на блокада. Зала Спартак бе препълнена от зрители, дошли да наблюдават крайморското дерби.