Емил Велев: Голям мач, радвам се, че продължаваме напред

снимка: bulphoto.com

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Емил Велев не скри задоволството си след победата на "смърфовете" с 2:1 над бившия му отбор Левски в мач от четвъртфиналите за Купата на България. Срещата бе много драматична, като освен трите гола, бяха показани 3 червени картона (Базил де Карвальо, Кристовао Рамос и Христо Йовов), а домакините от Пловдив удариха три греди.

"Сините" откриха резултата чрез Тони Калво в 21-ата минута и вече се виждаха на полуфиналите, преди Михаил Венков да изравни в добавеното време (90+3'), за да вкара мача в продължения. В тях Локомотив стигна до победата с гол на ветерана Здравко Лазаров във 2-ата минута на първото продължение.

"Радваме се, че продължихме. Стана мач с голям заряд. Съдията сбърка като показа картони на Базил Де Карвальо и Йовов", каза наставникът на "смърфовете" след мача.

"Говорих с моите футболисти да играем по същия начин и като гости. Надявам се, че това ще се случи. Ще ми се в следващия кръг за Купата да сме домакини, защото тук на "Лаута" се играе трудно", добави Емил Велев.