Емил Велев: Баждеков ли е виновен за провала в Левски?

галерия:

снимка: SPORTA.BG

Намери се големият виновник за слабите резултати на Левски. Това е Константин Баждеков! Поне така излезе, след като на мача Левски - Пирин малобройната публика на сините почна да го освирква. Не спестиха обидите и към собственика Тодор Батков.


Преди година, когато станахме шампиони, имаше 5-6 пъти повече публика на Герена. Тогава псуваха мен. Това вече съм го преглътнал. Сега обаче не разбрах какво са виновни Тодор Батков и Константин Баждеков, че Левски не играе както трябва. Те ли са виновни, че Левски е на 4 точки от ЦСКА?


Според мен проблемите са другаде. Сигурен съм, че нито Батков, нито Баждеков са решили, че Левски трябва да излезе на онзи злополучен мач в Мездра с резервите. Това беше двубоят, който ако бяхме спечелили, щяхме да бъдем само на 2 точки зад ЦСКА.


Вижте какъв абсурд обаче се получи - срещу Своге пуснаха титулярите, а в Мездра - резервите! Няма никаква логика, при положение че мача със Своге щяхме да го спечелим и с дублиращия отбор, с Еньо и Сашата Симонович. За всички беше ясно, че в Мездра трябваше да играе съставът, победил Берое в Стара Загора. Вместо това гледахме някакви неудачни експерименти - Виктор Генев ляв бек, а Седрик Бардон беше централен нападател за пръв път през живота си. Това Тодор Батков и Константин Баждеков ли са го решили? В Мездра се чуха и нелепи обяснения - футболистите мислели, че мачът е договорен! Какво ще си помислят хората?


Някои казват, че Левски няма класа. Според мен Левски има добри футболисти. Показаха го и в Стара Загора. С няколко нови попълнения нещата може да се оправят. На един отбор като Левски му трябват общо 6-7 класни играчи, другите може да са черноработници.


Лошото е, че, както е тръгнало, Левски едва ли ще се класира за европейските турнири. Това значи загуба на пари, загуба на коефициент. А миналата година се видя, че влизането поне в Лига Европа е сравнително лесно - срещу противници от Андора и Азeрбайджан. Впрочем можеше спокойно да се влезе и в Шампионската лига, ако не беше подценяването на Дебрецен като съперник.

 

Емил Велев