Емaнуеле Морини дебютира за Фоджа

галерия:

снимка: Булфото

"Палачът" на ФК Локомотив (Пд) от последното градско футболно дерби Емануеле Морини направи 26-минутен дебют с екипа на новия си клуб Фоджа при ремито 0:0 срещу Равена в отложен мач от ХХІІ кръг на група "Б" в Серия С-1 на Калчото.


Голаджията на ФК Ботев (Пд) от есенния полусезон в родното първенство се появи на терена в Реджо Емилия като резерва чак в 64-ата минута, когато смени единствения нападател в тима на символичните гости Чекарели.


Емануеле Морини, който влезе заедно с другия дебютант в състава на Фоджа Ди Дио, обаче не успя да затрудни нито веднъж вратаря на Равена Анания.


Съотборник на Морини във Фоджа е трениралият през есента с "канарчетата" бранител Фабио Визоне, който обаче пропусна двубоя с Равена, тъй като изтърпяваше наказание за натрупани картони.