Елис Гури се класира за 1/4 финалите и гледа към медалите

Българският борец Елис Гури се класира за четвъртфиналите в категория до 96 килограма на олимпийския турнир по борба в класически стил, след като победи с 2:1 (2:0, 0:1, 1:0) части грузинеца Сосо Джабидзе.

Световният шампион за 2011г. Елис Гури имаше леки затруднения с победителя от същата категория на турнира "Никола Петров" в София.

Още от самото начало Елис Гури атакува своя съперник и успя да спечели точка, въпреки че докато изтласкваше своя съперник, двамата напуснаха тепиха. От грузинския щаб протестираха, но след това българина поведе с 2:0 точки и спечели първия рунд.

В началото на втория рунд грузинецът поведе с 1:0 точки иуспя да задържи преднината си, въпреки че Елис Гури бе по-активния борец.

Така резултатът стана 1:1 и всичко трябваше да се решава в третия рунд. Отново световният шампион за 2011 година, бе по-активния борец. Минута след начало на третата част Гури успя да спечели точката си в поредица от схватки. До края грузинеца се опита да бъде по-активен, но защитата на Елис бе на ниво.

Така Елис Гури ще се бие в ¼ финалите срещу победителя от срещата Цимафей Джеиниченка (Беларус) - Ардо Ару Саар (Естония)