Елица Василева и Христина Русева с трудна победа в Италия

снимка: cev.lu

Отборът на Норда Фопапедрети (Бергамо) с българските националки Елица Василева и Христина Русева в състава си победи трудно у дома Карипарма СиГраде (Парма) с 3:2 (25:22, 21:25, 23:25, 25:23, 15:11) в среща от 18-ия кръг на италианското волейболно първенство.

И двете българки започнаха като титулярки, но Русева беше заменена още в първия гейм, след като отбеляза 1 точка, докато Василева игра през всичките пет гейма и завърши с 20 точки.

В друг мач от кръга Киери с Антонина Зетова загуби гостуването си на ЛУДЖО Волей (Модена) с 0:3 (15:25, 21:25, 15:25). Зетова завърши с 3 точки.

Във временното класиране води Бусто Арсицио с 47 точки. Норда Фопапедрети е с актив от 27 точки на четвърта позиция, а Киери е на предпоследното десето място с 6 точки.