Елица Василева и Фопапедрети на 1/2 финал в Италия

снимка: fivb.org

Отборът на Норда Фопапедрети (Бергамо), в който се състезава Елица Василева, се класира за полуфиналите в женската Серия А1 в Италия.

Тимът от Бергамо спечели четвъртфиналната си серия с Деспар (Перуджа) с 2:0 победи, след като се наложи над своя противник и като гост с 3:1 (25:19, 25:16, 22:25, 26:24).

Българската националка влезе като резерва през втория гейм и остана на терена като титулярка в последните две части. Василева се представи много силно и получи една от най-високите статистически оценки в двубоя. Родната волейболистка реализира 11 точки при 47% успеваемост в атака и регистрира 80% добро и 35% перфектно посрещане.

В 1/2 финалите Ели Василева и компания ще се изправят срещу Скаволини (Пезара) или Азистел Волей (Новара), които мерят сили в 1/4 финален плейоф. Серията между двата тима ще приключи днес вечерта като резултатът до момента е 1-1 победи.

Първият 1/2 финален двубой на Фопапедрети ще се играе на 18 май в залата в Бергамо, като серията продължава до три победи от максимум пет срещи.