Елица Костова загуби финала в Дижон

Третата ракета на България при жените Елица Костова не успя да се пребори за титлата на турнира на твърди кортове в зала в Дижон (Франция) с награден фонд 15 000 долара. На финала българката отстъпи на бившата номер 57 в света Кристина Бароа (Германия) в два сета - 3:6, 5:7.

За Костова това бе 16-ти финал на турнир под егидата на ITF, като до момента тя е спечелила едва 3 титли, а в 13 от случаите е губила последния мач.

Срещата не започна добре за 22-годишната хасковлийка, която допускаше много грешки, от които съперничката ѝ се възползва по най-добрия начин, затваряйки първата част с 6:3.

Във втория сет Костова поведе с 3:1 след ранен пробив и имаше три възможности за нов, но не успя да се възползва и германката се измъкна. Стигна се до 5:4 в полза на българката, при което тя сервираше за сета.

Третата ни ракета стигна и до сетбол, но в крайна сметка нервите ѝ не издържаха и тя пропусна шанса да изравни резултата, а след това загуби и следващите два гейма, а с това и мача.

Въпреки поражението, Елица Костова си осигури 15 точки за световната ранглиста, с които ще се изкачи с няколко места в класацията на WTA.