Елица Костова на 1/2 финал на двойки във френски турнир

Втората ракета на България Елица Костова се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в зала във френския град Клермон Феран с награден фонд 25 хиляди долара.

Костова и представителката на домакините Ирина Бремон победиха със 7:6(3), 0:6, 10:7 поставените под номер 2 Северин Белтрам (Франция) и Ана Върлич (Хърватия) за 90 минути.

В първата част българката и французойката на два пъти пропиляха пробив аванс при 2:1 и 4:3, след което се стигна до тейбрек. Той започна равностойно, но след 2:2 Костова и Бремон взеха пет от следващите шест разигравания, а с това си осигуриха успеха в първия сет.

Във втората част Белтрам и Върлич имаха пълно превъзходство и след 6:0 за 24 минути изравниха резултата. В решаващия дълъг тайбрек Костова и Бремон пропиляха аванс от 5:3 и 7:4, но след 7:7 спечелиха три поредни точки, а с това и мача.

За място на финала двете ще се изправят срещу участващите с ",уайлд кард" Диана Марчинкевица (Латвия) и Бибиане Схоофс (Холандия).

Така Костова получава възможност за реванш срещу Схоофс, след като холандката я отстрани в първия кръг на сингъл с 6:3, 6:2 по-рано през седмицата, припомня БТА.