Електричката плаща с 10 000 евро по-малко на Кайзери

снимка: chernomorepfc.bg

Нападателят на Черно море Здравко Лазаров ще изплати по-малко обезщетение на Кайзериспор, разкри неговият адвокат Георги Градев. Спортният съд в Лозана постанови преди седмица бившият национал да плати 100 000 евро, тъй като е напуснал турския клуб самоволно една година преди изтичането на контракта.

 

"Според съдебното решение обаче Кайзериспор трябва да възстанови половината от разноските по делото, които е направил Здравко - 15 000 швейцарски франка, или около 10 000 - 12 000 евро. Остават около 90 000 евро, които ще превеждаме на вноски", уточни Градев.

 

Той е оторизиран от Лазаров да преговаря с адвоката на Кайзери за разсрочено плащане на сумата. "Ако не се съгласят, ние започваме да я плащаме на вноски от средата на декември. Турците нямат право да обжалват, защото съдията в Лозана не е посочил по какъв начин да става разплащането или в какъв срок да се извърши", допълни Градев.