Ел Пипита изкачи Наполи на третото място

Тимът на Наполи се изкачи на трета позиция във временното класиране на Серия А, след като днес "адзурите" спечелиха с 1:0 гостуването си на Фиорентина в среща от 11-ия кръг на първенството.

Единственият гол в двубоя падна след час и една минута игра, когато аржентинският таран на гостите Гонсало Игуаин разстреля Нето с бомбен изстрел под напречната греда.

Така Наполи събра актив от 21 точки и се изкачи в тройката на Серия А, оставайки обаче на седем пункта зад лидера и шампион Ювентус. Втори с 22 точки, но и мач по-малко е съставът на Рома, който по-късно тази вечер приема Торино.

Фиорентина пък продължава да се представя непостоянно през този сезон, като "виолетовите" записаха второ поредно поражение и остават на 10-о място с актив от 13 точки на сметката си.

Неприятен момент за Наполи и наставника Рафаел Бенитес обаче настъпи в средата на първото полувреме, когато нападателят на неаполитанците Лоренсо Инсиние получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително.

Единственият гол на "Стадио Артемио Франки" падна в 61', когато Наполи стигна до откриване на резултата, с това и до крайния успех в мача. Бранител на Фиорентина успя да блокира центриране в наказателното поле на "Ла Виола", но топката попадна право в Гонсало Игуаин, който с десния крак разстреля вратаря Нето и намери мрежата зад бразилския страж за крайното 0:1.