Ел Пипита е най-смъртоносният нападател в Европа

Аржентинският нападател на Реал Мадрид Гонсало Игуаин е най-смъртоносният футболист на своя пост в Европа. Това показва изследване на мадридския ежедневник AS, взимащо предвид ефективността на голмайсторите спрямо броя минути, които те са прекарали на терена.

Фактите показват, че Ел Пипита бележи гол на всеки 47.8 минути, което го поставя на лидерска позиция пред пред следващите двама в класацията - нападателите на Манчестър Сити Един Джеко и Серхио Агуеро. Босненецът вкарва на всеки 54.7 минути, докато Кун е точен на всеки 64.2 минути.

Четвърти се нарежда кавалерът на Златната топка Лионел Меси, който остава зад Игуаин, въпреки факта, че има повече отбелязани от него попадения в Примера - 13 срещу 10. Аржентинецът обаче е нанесъл своите удари за повече време на терена, отколкото съотборника си в националния тим на "гаучосите".

Миналият сезон бе изключително тежък за Гонсало Игуаин, който прекара сериозно време извън игра, подлагайки се на операция на херния. Ел Пипита обаче се завърна по възможно най-добрия начин, не спирайки да демонстрира уменията си пред гола. През уикенда именно аржентинецът донесе три точки на "кралския клуб" при визитата на Реал Сосиедад в Сан Себастиян, отбелязвайки единственото попадение за успеха с 1:0.