Екзекуторът на Гришо се оказа малка гара за безпощадния Надал

Рафаел Надал мина като тайфун през победилият Гришо - Франсис Тиафо. Матадорът разби в три сета - 6:3, 6:4 и 6:2 американеца в четвъртфинална битка на Australian Open и вече мисли за полуфинала срещу сензацията Стефанос Циципас в четвъртък. На "Род Лейвър Арина" испанецът оправда очакванията да има безметежен мач срещу доста изморения след сблъсъка с Григор Димитров чернокож тенисист. Рафа нижеше безпощадни уинъри, както от форхенд, така и от бедхенд. Двубоят приключи след едва 1 час и 46 минути игра, което е най-краткият престой на корта за Надал в турнира.

В първия сет най-важното бе, че Надал на няколко пъти направи чудесни минаващи удари и по този начин накара съперника си да не излиза на мрежата, а да седи край основната линия ( за целия мач Тиафо имаше само 4 успешни излизания на мрежата от 11 опита). Това от своя страна улесни до максимум задачата и Тиафо нямаше особени шансове. В крайна сметка Рафа затвори частта след 6:3 гейма в своя полза и доста обезвери янкито.

Пълните трибуни на легендарния корт в Мелбърн видяха по-ожестожен сблъсък втв втория сет. Тогава Тиафо се поотпусна и демонстрира, че притежава арсенал от опасно оръжия. Това обаче не бе достъчно срещу световния №2, който е устремен към втора титла от Мейджъра в Австралия. Надал постигна успех и в тази част с 6:4 и дублира преднината си в сетовете.

В третата част Рафа осуществи ранен пробив и после нямаше проблеми. Стигна се и до втора аркада в сервиса на Тиафо, което сложи точка на спора и лежерно 6:2 за ибериеца. Така мачът за него се оказа добра тренировка преди срещата с Циципас, който със сигурност има повече аргументи да се опъне на Матадора след 2 дни.

"Емоционално е за мен да съм на полуфинал. Имах някои трудности дотук в турнира, но това ме прави още по-щастлив. Болежките ги забравям,в еднага щом се събудя сутрин и целта ми е всеки ден да ставам по-добър играч. Срещу младите опоненти винаги е тежко. В следващия мач с Циципас знам, че ще бъде интересно", заяви след победата си Рафаел Надал.