Екваториална Гвинея изхвърли Сенегал от Купата на Африка

Екваториална Гвинея се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на африканските нации след победа с 2:1 срещу Сенегал, предаде БТА. Далечен удар на защитника Давид Алварес в добавеното време осигури важния успех на домакините на турнира, елиминирайки състава на Сенегал, който бе сочен за един от фаворитите преди началото на шампионата.

Пред повече от 30 хиляди зрители Ибан Лианга, който е известен като Ранди, даде аванс в полза на Гвинея в 62-ата минута, но Муса Соу изравни в полза на сенегалския отбор минута преди края на редовното време.

Домакините на първенството на Африка завършиха с 10 души заради червен картон на Доу в последните секунди на срещата.

В първия си мач от група "А" на турнира Сенегал изненадващо загуби от Замбия. Екваториална Гвинея пък победи Либия с 1:0 и вече има 6 точки на първото място.

Двубоят между Либия и Замбия завърши наравно 2:2. Либийците на два пъти повеждаха в резултата чрез попадения на Осман, но Замбия се добра до важната точка след голове на Маюка и Катонго.